مقاله

شناخت نژاد مرغ های تخم گذار

ابتدا مرغ ها ، به دلیل غرایض خدادادی در فصل های خاصی از سال تخم گذاری می کردند . طی تغییراتی که در سبک زندگی انسان ها پیش آمد و نیازهایی که پیشرو داشتند ، انسان ها فهمیدند می توانند از تخم گذاری مرغ ها استفاده کنند ، در نتیجه به دنبال شناخت نژاد های تخم گذار از مرغ ها بودند .  

ادامه مطلب ...

کاربرد تخم مرغ در صنعت شیرینی پزی

در شیرینی پزی سفیده ی تخم مرغ را می توان از جمله مواد مهم و کاربردی دانست ، که سبب پف کردن و اصطلاحا پوک شدن بهتر و بیشتر کیک می شود .

ادامه مطلب ...

مراحل تبدیل تخم مرغ به جوجه

برای اینکه تخم مرغ تبدیل به جوجه شود اولین مرحله در اختیار داشتن تخم مرغ نطفه دار است ، حالا با محیا کردن شرایط کافی می توانید نطفه را به جوجه تبدیل کنید .  

ادامه مطلب ...

سفیده پخته تخم مرغ یک غذای فراسودمند

.رژیم غذایی نقش مهمی را در سلامت جوامع بشری ایفا می­کند. بنابراین انتخاب غذاهایی که دارای ترکیباتی باشند که عملکرد ذهنی و فیزیکی انسان را بهبود ببخشند و خطر ابتلا به بیماری­ها را کاهش دهند در رژیم غذایی بسیار ضروری و مهم می باشد. این مقاله به جنبه­ های برخی از مطالعات اخیر در مورد...

ادامه مطلب ...

نحوه انتخاب بهترین مرغ تخمگذار

 آیا می دانستید بیش از ۲۰۰ نژاد مرغ وجود دارد؟ علاوه بر ویژگی هایی مثل رنگ، شکل ظاهری و حالت تاج، نژادهای مرغ در هر چیزی باهم فرق دارند. آنها از ویژگی های شخصیتی تا تخمگذاری و میل برای نشستن روی تخم مرغها و جوجه کردن آنها، همچنین مقاومت در برابر سرمای زمستان و حتی رنگ تخم مرغ باهم تفاوت...

ادامه مطلب ...

منبع آنتی اکسیدان

یکی از مزایای گوشت مرغ سیاه، داشتن خواص آنتی اکسیدانی آن است. آنتی اکسیدان کارنوزین اخیراً در گوشت مرغ سیاه کشف شده است

ادامه مطلب ...

صفر تا 100 تشخیص تخم مرغ سالم از ناسالم

همه ما روزانه ممکن است از تخم مرغ استفاده کنیم، اما اینکه تخم مرغ سالم است یا خیر اهمیت زیادی دارد زیرا استفاده از تخم مرغ ناسالم موجب فاسد شدن کل غذا می گردد .  

ادامه مطلب ...

تخم مرغ شناسنامه دار

تخم مرغ يك تركيب غني شده و گرانبهاست كه خداوند آن را آماده و مهيا برايبشر فرستاده است. هنوز هم با وجود انواع خوراكي هاي لذيذ و جديد، تخم مرغبراي چندمين سال پياپي به عنوان پرطرفدارترين و پرمصرف ترين و همچنان بهعنوان يكي از خوشمزه ترين مواد غذايي، مقام اول را در بين ساير مواد غذاييدر دست دارد

ادامه مطلب ...

آشنایی با خصوصیات ظاهری مرغ تخمگذار

یک مرغ تخم گذار را از روی وضع ظاهری یا آناتومی آن شناسایی می کنند. به طور کلی یک مرغ تخم گذار خوب، چشم های فعال برجسته و روشن تاج و غبغب قرمز و بزرگ دارد. 

ادامه مطلب ...